Inspiracje

10 zasad idealnego PARTY

Wakacje to taki okres w roku, kiedy mamy zdecydowanie więcej czasu i energii na zabawę. Chcemy korzystać ze świeżego powietrza i sprzyjającej pogody, więc nasze imprezowanie zwykle przenosimy na zewnątrz. Pool party, garden party, grillowanie lub ognisko czy impreza na tarasie – te aktywności wybieramy najczęściej. Dni są dłuższe, a noce gorące, więc może i Ty skusisz się na zorganizowanie wakacyjnego przyjęcia u siebie w domu?

Oto 10 zasad perfekcyjnego party.

1.Po pierwsze – liczy się pomysł! Zastanów się, jaka forma przyjęcia będzie najbardziej odpowiadała Twoim gościom. Dostosuj jej charakter do ich wieku oraz zainteresowań. Jeśli Twoi znajomi każdy weekend spędzają nad wodą, może zaproponować im pool party? Stroje kąpielowe Obsessive będą najlepszym wyborem na taki rodzaj imprezy. Jeśli masz wśród znajomych zwolenników grillowania – impreza w stylu amerykańskiego barbecue będzie strzałem w dziesiątkę! Możesz również postawić na przyjęcia tematyczne, na przykład w stylu Francuskiej Riwiery lub włoskie pizza party!

2.Przygotuj listę gości. Wakacje to sezon urlopowy, wiec swoich gości należy uprzedzić o planowym wydarzeniu z wyprzedzeniem. Przygotuj grafikę z zaproszeniem, możesz ją łatwo zrobić w swoim smartfonie za pomocą bezpłatnych aplikacji mobilnych. Poproś gości o potwierdzenie udziału, dając im kilka dni na zastanowienie, oraz określ dress code (na przykład stroje kąpielowe) lub wskaż kolor, który będzie królował na imprezie (biały, jeśli organizujesz white party itd.).

3. Kiedy już wiesz, ile osób wpadnie na Twoje przyjęcie, przygotuj menu i zrób listę zakupów. Lista gości ułatwi Ci ustalenie ilości potrzebnego jedzenia i napojów. Pamiętaj również o sprawdzeniu, czy wśród gości są wegetarianie, weganie lub osoby eliminujące ze swojej diety produkty ze względu na nietolerancję pokarmową. Jeśli więc chcesz, aby impreza była udana, przeprowadź wywiad dietetyczny!

4.Pamiętaj, że to dodatki tworzą atmosferę przyjęcia. Podczas zakupów koniecznie zaopatrz się w serwetki, kwiaty i świece – te akcesoria pasują do każdego rodzaju przyjęcia. Jeśli myślisz o imprezie tematycznej, poszukaj inspiracji w Internecie. Jest mnóstwo sklepów specjalizujących się w sprzedaży oryginalnych dekoracji. Dodatki, które założysz na siebie jako gospodyni przyjęcia, pomogą Ci stworzyć niezapomnianą atmosferę. Polecamy niezwykle oryginalną biżuterię opadającą na biodra i perfumy z feromonami

5.Uprzedź sąsiadów! Jeśli chcesz zachować dobre relacje z sąsiadami, warto ich uprzedzić o planowanej imprezie. Wywieś na klatce ogłoszenie – może być w delikatnie żatrobliwej formie – lub zadzwoń kilka dni wcześniej.

6.Przygotuj outfit! Stylizację dobierz pod charakter imprezy. W zależności od jej tematyki, potrzebujesz odpowiedniego stroju. Na wspomniane wcześniej pool party wybierz zjawiskowy kostium kąpielowy, na który możesz zarzucić choćby kimono. Caribella w wyrazisty motyw zwierzęcy lub błękitna Scarleta sprawdzą się idealnie i zrobią spektakularne wrażenie na gościach! Jeśli poszukujesz jeszcze wyrazistszej stylizacji, sprawdź propozycje naszych zaprzyjaźnionych modowych ekspertów! Na naszym Instagramie w filmach IGTV znajdziesz mnóstwo inspiracji od Anny Męczyńskiej, Lidii Kality i Łukasza Kędziora – Lukebook’a. A już wkrótce kolejne odsłony naszego cyklu #modowaobsessja

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Obsessive Lingerie (@obsessivelingerie)

7.Cóż by to była za impreza bez dobrej muzyki? Warto zaplanować listę hitów, które będziesz odtwarzać w czasie przyjęcia. Ułatwieniem są teraz streamingowe serwisy muzyczne, które oferują gotowe playlisty tematyczne (muzyka lat 80. czy wakacyjne hity). Kilka sezonów temu do łask wróciły płyty winylowe i gramofony. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, postaw na muzykę z winyla!

8.Niespodzianki zawsze mile widziane! Aby jeszcze bardziej zaskoczyć swoich gości i pomóc im się zintegrować, zaplanuj atrakcję wieczoru! Może to być wspólna gra (twister czy kalambury), występ taneczny lub wokalny. Jeśli masz wśród znajomych kogoś, kto będzie mógł pochwalić się swoim talentem, poproś go o przygotowanie minirecitalu lub występu.

9.W noc poprzedzającą przyjęcie postaraj się dobrze wyspać, aby obudzić się w dobrym humorze i z mnóstwem energii. Tego dnia czeka Cię sporo pracy, a wieczorem musisz być w formie i pięknie wyglądać. Rozplanuj ten dzień tak, aby znaleźć czas dla siebie. To Ty wydajesz przyjęcie, więc musisz błyszczeć!

10. Zadbaj o to, aby każdy uczestnik zabawy czuł się swobodnie. Zapoznaj ze sobą imprezowiczów, przedstaw krótko każdą wchodzącą osobę. To twój obowiązek jako gospodarza przyjęcia. Pierwsze lody zostaną przełamane i pozostanie wyłącznie dobra zabawa!

Życzymy Ci pięknych i niezapomnianych imprez tego lata! Pokaż nam, jak się wspólnie bawicie, i oznacza nas na Instagramie!